תקן 1992-4 דורש פלטת עוגנים קשיחה

בדקו עכשיו את קשיחות הכפיפה של פלטת העוגנים ללא עלות בתוכנת הפרופיס גרסת הסטנדרט!

ביצוע אנליזה של קשיחות בכפיפה של פלטת העוגנים בהתאם לתקן האירופאי 1992-4 - הפיתרון החדש בתוכנה החינמית PROFIS Engineering גרסת הסטנדרט.

עם הכללת התקן האירופאי 1992-4 ב-MVV-TB בינואר 2021, תכנון העיגון נהיה יותר חשוב. החוקים והתקנים לתכנון עיגון בטוח ומוצלח באים יותר לידי ביטוי. מרכיב חשוב עליו מתבססים החוקים והתקנות הינה הגישה לפיזור עומסים לינארי על גבי פלטת עוגנים קשיחה או הגישה לעומסי העוגנים בפועל. הקונספט המופשט הזה קשה לתכנון ולרוב לא תואם את המציאות. אנחנו מעוניינים להראות לך איך אתה יכול להשיג פתרון מהיר, בטוח, ובהתאם לתקן האירופאי 1992-4 עם התוכנה החינמית שלנו PROFIS Engineering

מה אומר התקן האירופאי 1992-4 לגבי הקשיחות של פלטת העוגנים?

עם הכללת התקן האירופאי 1992-4 ב-MVV-TB בינואר 2021, תכנון העיגון נהיה יותר חשוב. חלק חשוב ביותר של התקן הינו ההנחה של קשיחות פלטת העוגנים עבור עומסים לינאריים. מדובר בפישוט המושגים התיאורטיים שבדרך כלל אינם מתכתבים עם המציאות.

הנוסחאות בתקן יורוקוד 2 חלק 4 מתבססות על ההנחה שפלטת העוגנים הינה קשיחה.

"החומר המוצמד צריך להיות קשיח דיו על מנת שהעומסים הלינאריים יתפרשו בצורה אחידה" מתוך תקן יורוקוד 2 חלק 4 (אנלוגיה להיפותזה של ברנולי).

אם קשיחות פלטת העוגנים אינה מושגת, השתמש בעומסים הפועלים על עוגן בודד.

"אם הדפורמציות של הפלטה שנמדדו בפועל לא תואמות את הדרישות המצויינות בתקן, חובה לקחת בחשבון את הדפורמציות בתכנון העוגנים לעומסי מתיחה" (יורוקוד 2 חלק 4 סעיף 6.2.1).

מדוע בדיקת כיפוף הפלטה לצורך קביעת קשיחות הפלטה חשובה היום מאי פעם?

השפעת התמיכה ליד הקצוות

הדפורמציות המתפתחות בפלטה יוצרות עומסי לחיצה נוספים, בדרך כלל בקרבת קצה בטון, עומסים אלו יפוצו על ידי העוגנים בפלטה.

חלוקה מחדש של עומסים בקבוצת העוגן

בעקבות התפתחות הדפורמציה בפלטה, העוגנים הקרובים יותר לפרופיל יספגו עומסים גדולים יותר מהעוגנים הרחוקים מהפרופיל.

הקטנת זרוע המנוף הפנימית

הדפורמציה של הפלטה מובילה להפחתה בגודלה של זרוע המנוך הפנימית. אם המומנט נשאר בגודלו המקורי, זה מוביל להגדלת העומסים הפועלים על העוגנים עצמם.

עיבורים המתפתחים עקב גמישות בפלטות עוגנים

פלטת עוגנים שאינה קשיחה תהיה בעלת נטייה לפתח דפורמציות גדולות יותר. במקרה של קורה זיזית, פלטת עוגנים שאינה קשיחה תפתח עיבורים כאשר פלטת העוגנים תסתובב. כמהנדס, עליך לקחת את בחשבון בתהליך התכנון, במיוחד באלמנטים זיזיים או אלמנטים העומדים בגפם.

נתח את קשיחות הפלטה עם גרסת הסטנדרט החינמית של PROFIS

בספרות ובתקני התכנון ישנן כמה אינדיקציות לאימות תקני של קשיחות פלטת העוגנים. עם זאת, אין כללים מעשיים לבנייה. 

עם PROFIS Engineering Standard אתה יכול כעת להעריך את פלטת העוגנים ואת הקשיחות שלה ולהמשיך עם עומסי העיגון הנכונים או לייעל את פלטת העוגנים(להקטין/להגדיל וכו'). עם Premium אתה גם מקבל הוכחה לכל נקודת בסיס.

טעינה

הורד עכשיו

מאמרים בנושא קונסטרוציות פלדה

הורד את המאמר עכשיו

Profis engineering

מידע נוסף אודות PROFIS engineering

למד עוד