כיצד לעצב ולתכנן מערכות תמיכה מודולריות לאזורי רעידות אדמה

מוצרים, שירותים ותוכנות ליישומים ססמיים

מערכות תמיכה מודולריות MQ-41-L של Hilti תעלת התקנה ליישומים בינוניים-כבדים

בדרך כלל אנחנו שומעים על רעידות אדמה רק כשהן ממש הרסניות, אבל במציאות הן מתרחשות כל יום בכל העולם. כדי להתכונן לכך, החוקים של תעשיית הבנייה (NTC 2008 ו-Eurocode 8) דורשים כעת גם שרכיבים שאינם מבניים ומתקנים טכניים יציגו עמידות ססמית. חוק זה כולל את כל מבני הציבור כגון בתי חולים, קניונים, בתי מלון ובתי ספר.

חוקי הפיזיקה של רעידת אדמה

חוקי הפיזיקה של רעידת אדמה
  • - רעידת אדמה מייצרת עומסים נוספים על הצנרת בכל הכיוונים. 
  • - עומסים על המישור האופקי (Ex ו-Ey) הם בדרך כלל הקריטיים ביותר לתמיכת הצנרת. 
  •  חוקי הבנייה (כגון EC8, ‏IBC) מספקים שיטות פשוטות לחישוב העומסים הססמיים על-סמך ניתוח סטטי שווה ערך. 
  • - לפי רוב חוקי הבנייה אין צורך לקחת בחשבון את העומס הססמי האנכי הנוסף. 
  • - כדי לעמוד בכוחות האופקיים הללו, מערכות התמיכה המודולריות חייבות להיות קשיחות מספיק או מתוכננות עם חיזוקים מסודרים הן בכיוון האורכי והן בכיוון הרוחבי ומעוגנות בצורה מתאימה לחומר הבסיס.

שאלו את המהנדס

HILTI מחקר ובדיקה של רעידות אדמה

עבודה בשיתוף אוניברסיטת קליפורניה, סן דייגו

ב-Hilti אנו מאמינים מאוד במחקר ופיתוח, בניהול מעבדות ומתקני בדיקה משלנו ובעבודה עם שותפים מוערכים בכל רחבי העולם. עבור הבדיקות הססמיות עבדנו עם השותפים שלנו במחלקה להנדסת מבנים באוניברסיטת קליפורניה, סן דייגו. זהו פרויקט מרגש, ובמהלכו ביצענו בדיקות ביצועים בקנה מידה גדול על המוצרים שלנו באמצעות השולחן הרוטט הגדול בעולם - בניין בן חמש קומות שנבנה במיוחד, הנתון לסדרה של זעזועים ב-1:1 בסולם ריכטר. זו הייתה הזדמנות מצוינת לחקור ולתכנן את המוצרים הססמיים שלנו, כולל כל הרכיבים של מערכת התמיכה המודולרית החדשנית שלנו Hilti MQS.